www.kysuce.sme.sk

Jediný gospelový festival v regióne je v Krásne nad Kysucou

Počas piatkového dňa otvorila festival worshipová hudobná skupina z Bratislavy – Lámačské chvály. Po nej nasledovala prednáška spojená s diskusiou, ktorú viedol Mário Tomášik. Hovorilo sa na tému Chvály a uctievanie Boha. Napokon sa prítomný rozlúčili pri skvelom tanečno-divadelnom predstavení S tebou, bez teba, ktoré predviedli herci z domáceho divadla Ji:dí.
Sobotňajší deň festivalu už zaplnili svojím spevom hudobné skupiny z Čiech, Poľska i Slovenska. Žánorovo boli rozdielne – rock, folk I pop. Všetky však mali niečo spoločné. Svoje piesne venovali láske a odpusteniu, viere a Bohu. Ak by si niekto myslel, že čo sa týka úcasti, zišli sa tu najmä vyššie ročníky, je na veľkom omyle. Na pódiu I pod ním stáli väčšinou mladí ľudia. Každý mal svoj štýl, a to nielen hudobný. Ani v obliekaní sa neodlišovali od dnešnej mládeže. Rozťahané mikiny, výstredné úcesy či vyšúchané rifle. Tak ako sa to k ich štýlu hodilo. Boli práve takí, ako všetci ostatní. Svoje piesne však mladí speváci spievali od srdca. Išlo v nich o rozhovory s Bohom, čistotu duše, odpúšťaní či hľadaní seba samého. Tu sa potvrdzuje výrok, že nie podľa zovňajšku treba súdiť človeka. Dôležité je najmä to, čo ukrýva jeho srdce. Bolo veľmi zaujímavé počúvať rock či folk v podaní gospelových kapiel. Dokazujú nám, že kresťanská viera nie je len o modlitbe a pokání. Každá y hudobných skupín, ktorá vystúpila na pódium rozhecovala davy pod ním. Mladí, ale I tí skôr narodení tancovali v rytme tónov. Na parket sa dokonca odvážili aj zarytí „taneční odporci“. Vlna nadšenia a davová psychóza strhla aj ich. A tak ste mohli počas sobotňajšieho večera vidieť v kinosále krasňanského Domu kultúry na veľkej diskotéke tancovať spolu deti, mládež, násťročných i tých skôr narodených.
Tak ako predošlých šest rokov, aj tento posledný sa stali Gospelové dni Kysuce 2009 dejiskom niečoho výnimočného. Úcastníci festivalu sa počas spomínaných dvoch dní akosi zomkli, nikto nikoho neohováral. Všetci sa na seba usmievali, prehodili medzi sebou zopár slov… Atmosféra, akú má toto podujatie, sa dá len ťažko opísať, tú treba zažiť.
Čítajte viac: http://kysuce.sme.sk/c/5006442/jediny-gospelovy-festival-v-regione-je-v-krasne-nad-kysucou.html#ixzz2D30LbuXe

www.krestandnes.cz

Cez víkend sa uskutočnia Gospelové dni na Kysuciach

Pod mottom „Zaspievam môjmu Bohu novú pieseň…“ sa v dňoch od 9. do 10.septembra uskutoční v Krásnom nad Kysucou tretí ročník gospelového festivalu Gospelové dni – Kysuce 2005.

Organizátorom festivalu je občianske združenie Kultúrny prameň. Festival sa zameriava sa na duchovný rast mládeže a podnecuje ľudí hľadať pravé hodnoty a pomáha nájsť cestu k Bohu.

Festival je nesúťažný a podporuje tvorivosť a cieľavedomosť mladých ľudí prostredníctvom prezentácie vlastnej tvorby hudobných skupín a zborov.

“Postupne sa stáva miestom, kde je možné zažiť neopakovateľné chvíle so známymi interprétmi tohto druhu hudby a nechať sa osloviť dôvernými vyznaniami vo vzťahu k Bohu, ktoré prezentujú v textoch piesní,“ píšu o ňom organizátori na oficiálnych internetových stránkach festivalu http://gospelkysuce.ahoj.sk/.

V piatok 9.septembra začína festival predstavením účastníkov vo Farskom pastoračnom centre o 16.00 hod. a o 17.00 začne bohoslužba doprevádzaná mládežníckym speváckym zborom Makabi. V sobotu vystúpia v kultúrnom centre od 10.00 hod. postupne Jiří Zmožek, Daniel Show zo skupiny Heaven´s Shore, Andy & P.R.C., Marek Novotný, S2G Band, Raindown, Vždy a všade, Jiný Rytmus, poľský Leaf a Kato z Veľkej Británie.

Dopravné spojenie do Krásna nad Kysucou je možné vlakom, alebo autobusom zo Žiliny (20 km), alebo Čadce (10 km).

www.mediablog.christ-net.sk

Aké boli Gospelové dni Kysuce 2006?

Gospelové dni Kysuce boli zatiaľ vždy o veľkých kapelách slovenskej, českej a poľskej kresťanskej hudobnej scény (Timothy, Lamačské chvály, Jiný rytmus, Mate O., Hrozen, Richard Čanáky, Heaven’s Shore). Tento rok festival veľké mená nemal. Ale vôbec to festivalu neuškodilo, práveže naopak. Návštevníkov bolo naozaj hojne. Ja osobne si myslím, že ich bolo ešte viac ako po minulé roky. Čím to je…?

Festival začala pre mňa neznáma poľská kapela, hrali štýl ktorý ma neoslovuje 🙁 .
Potom nasledovala kapela ebed, v ktorej hrám lead guitar 🙂 , kvalitu nech hodnotia iní.

Po nás nasledovala kapelka no xcuse a River Band. River Band hrali worship, po slovensky – hrali chvály. Myslím si, že hrali úprimne a kvalitne! River band som počul už i predtým, ale mám pocit že sa naozaj posunuli ďalej. Je to zaujímavá kapela. Členovia kapely sú z jedného spoločenstva a podieľajú sa na akcii pre kresťanov s názvom Džem (Daj mu život, ešte môžeš).

Potom nasledovala kapela, ktorá ma prekvapila. Volajú sa The Elements. Táto kapela oslovila asi najväčšiu časť publika (ktoré bolo tvorené prevažne mladými ľuďmi). Zistil som to osobnými rozhovormi s mnohými ľuďmi. The Elements hrajú tvrdší štýl, ktorý neviem pomenovať. Zatiaľ vydali album Out of the Dark, ktorý im produkoval Richard Čanáky.Oslovili naozaj mnohých ľudí.

Veselá zubatá bolo „headlinerom“ festivalu. Kapela prišla v „kompaktnom“ zložení. Prišli dvaja členovia 🙂 . Spevák a perkusionista/flétnista. Ich koncert bol skvelý. Z krátkeho rozhovoru so spevákom som zistil, že kapela je o kresťanoch v kapele a nie o kresťanskej kapele. Beztak ich však pozývajú na kresťanské festivaly. Zaradil by som ich ku kresťanskému undergroundu. Majú veľmi veselé texty, vyjadrujú sa k rôznym témam. Komentáre speváka a komunikácia s publikom bola veľmi milá. Doporučujem navštíviť ich koncert.

Fotky z festivalu nájdete na oficiálnych stránkach. Teším sa na ďalší ročník a všetkých vás už teraz pozývam na Gospelové dni Kysuce 2007.

Pár fotiek mediablogu nájdete vo fotogalérií.

Požehnaný deň

www.e-kysuce.sk

07.09.2006 19:26

Občianske združenie Kultúrny prameň v Krásne nad Kysucou organizuje v dňoch 8. a 9. septembra 2006 štvrtý ročník medzinárodného festivalu gospelovej hudby „Gospelové dni – Kysuce 2006″. Prvý deň – v piatok začne program o 17.00 hodine v kostole sv. Ondreja svätou omšou a postupne potom vystúpia zbory z Poľska, Česka a Slovenska.

V sobotu začne program o 16:00 hod. v Kultúrnom dome v Krásne nad Kysucou. Do 22. hodiny vystúpi 6 hudobných skupín taktiež zo všetkých už spomínaných krajín. Veríme, že všetci tí, ktorí prídu na toto podujatie, zažijú neopakovateľné chvíle ako po predošlé roky.

 

www.az-europe.eu/cz

29.11. 2010 16:34
Hudební festival gospelové dny Kysuce 2010 začal v pátek 3. září mší svatou v kostele sv. Ondřeje v Krásné nad Kysucou. Sv. mši hudebně doprovázel mládežnický pěvecký sbor Makabi. Program pak pokračoval v kulturním domě, kde vystoupili: Chvalová skupina při Dómu sv. Martina z Bratislavy Worschip team a na závěr prvního dne se představilo Divadlo jednoho herce – des Jano, Bardejov s inscenací Božská komedie, přednášel Mário Tomášik z Bratislavy.

V sobotu již tradičně pokračoval v kulturním domě. Doprovodnou akcí byla výstava neprofosionálnych fotografy Svět mýma očima, kterou si mohli návštěvníci festivalu prohlédnout. Do soutěže se zapojili lidé ze 7 zemí (Česko, Slovensko, Polsko, Francie, Maďarsko, Portugalsko, Rumunsko). Z Krásná se zúčastnili Peter Michnáč, František Kvašňovský, Lenka Drahňáková, Dominik Štrba, Anna Melišová a jiní. Své práce vystavovali i děti o Základní umělecké školy, které vytvořily práce na téma Naše město, pod vedením Alice Nadzamovej.

V sobotním programu vystoupila skupina Karmel ze Zákopčie + Ji: Dí z Krásna, pop-rocková hudební skupina Twitters z Nižné nad Oravou. Přibližně v 18:00 vystoupil bývalý SuperStárista Peter Bažík z Oravy, který zvedl diváky z křesel. Po něm vystoupila rocková hudební skupina s prvky poprocku a hardrocku The Elements z Černého Balogu. Z České republiky přicestovali Runaway My Son. Celý festival uzavřela známá polská rock-metalová hudební skupina Frühstück. Zpěvák kapely vytvořil skvělou atmosféru svým přímým chováním. Gospelové Kysuce organizuje Město Krásno nad Kysucou společně s Občanským sdružením Kulturní pramen z Krásna nad Kysucou.

 

www.tkkbs.sk

Pozvánka na festival gospelovej hudby v Krásne nad Kysucou

Pozvánka na festival gospelovej hudby v Krásne nad Kysucou
07. 09. 2012 08:59

Krásno nad Kysucou 7. septembra (TK KBS) – Krásno nad Kysucou privíta v sobotu 8. septembra 2012 festival „Gospelové Kysuce 2012“. Od 15:45 h na ňom vystúpia viaceré gospelové skupiny, ako napríklad Timothy z Prešova, The Elements z Čierneho Balogu či David Dave zo Zákopčia. Vstup na podujatie je zadarmo.

 

www.mediablog.christ-net.sk

4. ročník festivalu kresťanskej hudby Gospelové dni Kysuce
6. September 2006, 13:11 | Pridal LukasT | Zaradené pod: Hudba,Krátke správy, Žiadny komentár

8. a 9. septembra sa uskutoční v Krásne nad Kysucou ďalší ročník festivalu Gospelové dni Kysuce.

Prvý deň je vždy venovaný rôznym zborom a speváckym skupinám (tento rok vystúpi Shema, Chorálový zbor Třanovice, Šlemieň …). Prvý festivalový deň konči adoráciou (doprovod adorácie Stela Halvoníková , Martina Asadi Azad ).Program sa odohráva v miestnom Kostole sv. Ondreja.

Druhý deň je venovaný kresťanským skupinám. Tento rok vystúpia kapely Mikamiria (Polsko), Ebed, River Band, No xcuse, The Elements, Veselá zubatá (ČR). Sobotný program prebieha v Kultúrnom dome v Krásne nad Kysucou. Viac informácii nájdete na oficiálnom webe festivalu.

Festival organizuje občianske združenie Kultúrny prameň.

Chystáte sa navštíviť festival? Boli ste už na tomto festivale? Ak áno, určite sa vyjadrite v komentároch 😉

Požehnaný deň

www.kysuce.sme.sk

Od piatka do nedele Gospelové Kysuce 2010

BRATISLAVA. Od piatka do nedele bude v Krásne nad Kysucou medzinárodný festival gospelovej hudby Gospelové Kysuce 2010. Ako uviedol pre agentúru SITA primátor mesta Jozef Grapa, festival sa začína v piatok o 17:00 svätou omšou v kostole sv. Ondreja a pokračuje o 18:00 v kultúrnom dome vystúpením prvej kapely Close Harmony Friends. Táto vokálna skupina má vo svojom repertoári rock, pop, jazz a gospel. Po nej vystúpi chvalová skupina pri Dóme sv. Martina z Bratislavy Worschip team a na záver prvého dňa sa predstaví Divadlo jedného herca – des Jano, Bardejov s inscenáciou Božská komédia.

Sobotňajší program sa začína v dome kultúry o 15:45 vystúpením skupiny Karmel + Ji:Dí a pokračuje vystúpením pop-rockovej hudobnej skupiny Twiters. Približne o 18:00 vystúpi bývalý SuperStarista Peter Bažík. Po ňom vystúpi rocková hudobná skupina s prvkami poprocku a hardrocku The elements. Celý festival uzatvorí známa poľská rock-metalová hudobná skupina Frühstück.

Gospelové Kysuce organizuje Mesto Krásno nad Kysucou spoločne s Občianskym združením Kultúrny prameň a projekt spolufinancuje Európska únia z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci programu cezhraničnej spolupráce Poľsko-Slovenská republika. Vstup na toto podujatie je zadarmo.